Chcete plánovat rychle, efektivně a zároveň ušetřit? Mrkněte na ty nejzásadnější tipy, které v roce 2019 zaručeně využijete. Slevy na Flixbus, Airbnb i Booking, nejlevnější pojištění auta anebo kde hledat nejlevnější letenky. To vše a ještě více zjistíte, pokud si najdete alespoň pár minut svého času.
Vybírejte z nabídky od zkušených cestovatelů |
1. Ušetřete na ubytování až 40 dolarů
Plánujete další dovolenou a našli jste super ubytování přes Booking? Zdá se vám suma stále vysoká? Tak šup šup, rychle využít cashback, který vám někdy může ušetřit až 40 dolarů. Stačí zagooglit a ušetřené penízky jsou na světě. Nejčastěji jsou cashbacky k nalezení se slevami 15 , 25 a 40 dolarů. V každém z těchto případů musíte splnit podmínku rezervace nad určitou hodnotu.
Od nás vám rovnou posíláme cashback 10 % na Booking.com z částky, kterou zaplatíte. Pokud se chcete registrovat spíše přes Airbnb, využijte naši slevu až 725 Kč.
Po absolvování pobytu dostanete na svůj účet částku (může trvat 30 - 60 dnů), kterou vidíte už při samotné rezervaci. Dejte si však pozor. Ještě předtím musíte mít v profilu vyplněnou debetní kartu a v nastavení zaškrtnutou možnost „Použít tuto kartu k připsání odměny“. Jestli si stále nevíte rady, zkrátka nám napište.
2. Flixbus kódy
Nejlevnějším zeleným autobusem už cestoval snad každý. Proč ale neušetřit ještě více? Slevové kódy se objevují téměř všude. Zkrátka stačí sledovat facebooku stránku věnující pozornost slevám na Flixbus nebo mrkněte na náš Instagram, kde také sdílíme slevové kódy, které ne vždy využijeme ;)
3. Error letenky
Že jste tento termín ještě neslyšeli? Tak my vám ho trochu objasníme. U špatného nacenění letenky hraje nejčastější roli lidský faktor. Při skládání navazujících letů je velmi lehké udělat chybu a z původní ceny letenky Praha - New York se během chvilky stane levná a více než dostupná destinace. My tak letěli z Prahy za necelých 4tisíc korun. Kde ale takovéto letenky hledat? Námi osvědčené stránky jsou fly4free.com, flightor.com a travelfree.info. A co vy? Pochvalte se nám do komentářů, jaký nejlepší úlovek jste ukořistili vy?
4. Top aplikace na cestování
Dlouho jsme používali aplikaci Travel Sygic, ale v posledních letech jsme od ní trochu upustili a přičuchli spíše ke klasice – Google Maps. Tato aplikace je užitečnější, než si myslíte. Stačí si stáhnout offline mapu země, do které cestujete a už se zaručeně neztratíte. Navigace této aplikace nás nezklamala ani v takových zemích jako jsou Tanzanie nebo Kuba.
Kromě této aplikace jsme začali využívat i doplňkovou aplikaci Google Trips, která umožňuje naplánovat výlet od A do Z. Můžete si v ní vybrat místa, která chcete navštívit, tu nejlepší trasu mezi památkami nebo se zde dozvíte i nejlepší možnou cestu z letiště a na letiště. Šikovným pomocníkem je i Splitwise, který využijete hlavně při skupinových dovolených. Jedná se o aplikaci, kam si zaznamenáváte vynaložené náklady a ty jsou následně rozpočítány mezi všechny zúčastněné. Můžete si tak být jistí, že každý dostane své peníze zpátky.
Pokud nechcete stále hledat čas odletu a příletu, využijte aplikaci Check my trip. Přehledně zde najdete všechny důležité informace ohledně svého plánovaného letu. Pro další tipy na cestovní aplikace si přečtěte článek: 20 nejlepších aplikací na cestování zdarma v roce 2022.
5. Nakupujte letenky a rezervujte si ubytování přes anonymní režim
Hledáte letenky nebo ubytování? Ve svém prohlížeči vždy sáhněte po anonymním režimu. Vyhnete se tak umělému zvyšování cen. Můžete si povšimnout, že pokud hledáte nějaké letenky na konkrétní datum, po určitém čase (a zrovna v čase vašeho nákupu) se cena neočekávaně zvedne.
6. Za zpožděný let až 600 €
Někdo je při čekání na opožděný let naštvaný a někdo vysmátý od ucha k uchu. Abyste se i vy cítili vysmátě, stačí vám k tomu jediná informace. A to taková, že pokud letíte v rámci Evropské unie a vaše letadlo se opozdilo o více než 3 hodiny, kromě občerstvení a ubytování máte také nárok na kompenzaci až 600 €.
Jediné, co v tomto případě musíte udělat, je podat žádost o odškodnění z důvodu opožděného letu. Tu pak pošlete konkrétní letecké společnosti. Nezapomeňte se odvolat na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004.
7. Jak si složit levný let napříč Evropou
Nejde o nic složitého, avšak stojí to čas. Ale co neobětovat pro objevování dalších koutů malebné Evropy. My jsme si takhle složili výlet po Belgii a Nizozemsku za pár stovek. Jediné co k tomu potřebujete, je sledovat akční nabídky lowcostových leteckých společností a předem si najít nejlevější místní dopravu. Nejlepší a nejrychlejší způsob hledání letů po Evropě je přes Azair.com. Ve vámi stanovený datum si pouze vyberete preferované destinace, které chcete navštívit, a pak už pouze stačí kombinovat lety. Doporučujeme začít v levnějších destinacích jako Brusel nebo Londýn, kam létá společnost Ryanair nejlevněji. Pokud se však rozhodnete pro jinou leteckou společnost, můžete se dostat i do dalších destinací. My jsme si takovýmto způsobem poskládali výlet Praha – Barcelona – Porto – Madrid – Mallorca – Praha. A jak bylo v Barceloně anebo v Portu? Prostě nádherně.
8. Spaní na letišti nebo Couchsurfing
Hledáte kde ušetřit další tu kačku? Po letence je to právě ubytování, do kterého investujete nejvíce peněz. Ale i zde existuje několik cestovatelských triků. Odlétáte domů brzy ráno a nechcete si brát ubytování jen kvůli 3 hodinám spánku? Prostě to zalomte na letišti. Jak na to popisujeme v našich 5 tipech, jak přežít na letišti.
Jiným typem ubytování je Couchsurfing. Služba, přes kterou si můžete najít spřízněnou duši, která vás ubytuje a stráví s vámi nějaký ten dovolenkový čas. Právě sdílení společného času je hlavní myšlenkou tohoto konceptu. Pokud tuto myšlenku nesdílíte, raději se do toho nepouštějte a naplánujte si dovolenou efektivně za 1 večer jako my.
9. Skupinové letenky levnější u Easyjetu
Věděli jste, že když letíte se společností Easyjet ve skupině, můžete hezky ušetřit? Slevu na letenku získáte už při koupě 2 a více letenek. V dostatečném předstihu tak můžete u tohoto nízkonákladového dopravce ušetřit na jedné letence i 400 Kč.
10. Pojištění auta na rok levnější než jakékoliv jiné
Každou dovolenou řešíte, zda si připlatit pojištění k autu a jakého typu? Pokud cestujete alespoň na 2 delší dovolené ročně, využijte celoroční pojištění I Car Hire Insurance. Je sice vázané na konkrétní osobu, ale jeden z balíčků platí po celém světě, díky čemuž budete moci při půjčování řešit pouze druh auta.
11. Top vyhledávače letenek
Tady se nebudeme rozepisovat, zkrátka si pročtěte náš článek o hledání levných letenek a nejlepších vyhledáváčích, které nás ani jednou nezklamali a ušetřili nám už desetitisíce korun.
12. Tipy na dárky pro cestovatele
Máte mezi svými kamarády nebo rodinou cestovatele? Překvapte je a potěšte originálním dárkem, který zaručeně potěší. Sepsali jsme pro vás až 25 tipů na originální cestovatelské dárky.
13. Inspirujte se našimi výlety po Evropě
Ke většině našich cestovatelských dobrodružství jsme už stihli napsat i článek. Bylo jich už však tolik, že k některým z nich nám zůstali pouze vzpomínky. Kdybychom se měli podělit o ty nejlepší, tak by to byl určitě španělsko-portugalský výlet přes Barcelonu, Porto, Madrid a Mallorcu. Nesmíme opomenout ani týdenní belgicko-nizozemský trip.
14. Hlídací psi – aby vám už neutekla žádná levná letenka
Jedná se o šikovné pomocníky, které najdete už téměř na všech stránkách, včetně nejznámějších vyhledávačů letenek jako Skyscanner nebo Kiwi. Zkrátka zavítejte na některé z těchto stránek, zvolte si svou oblíbenou destinaci, případně datum, a pak stačí pouze čekat. Nakonec vám přijde email se super cenou, nad kterou nebudete váhat ani minutu.
15. Různé ceny letenek na různých stránkách
Odlišná webová stránka = odlišná cena. Měli byste si dávat veliký pozor i na to, přes koho letenky nakupujete. A nejen to. Pokud nakupujete letenky přes zprostředkovatele, jako Skyscanner, Kiwi nebo Momondo, je vysoká pravděpodobnost, že na každé z těchto stránek naleznete jinou cenu. U Momonda se může cena lišit dokonce i v různých jazykových mutacích. A naše rada? Raději obětujte čas a vyhledejte si, kde si stejnou letenku můžete koupit nejlevněji.
16. Kurzový rozdíl u Ryanairu může být i více než 300 Kč
Znáte tu fintu, že když nakupujete letenku přes Ryanair a před tím, než objednávku potvrdíte, máte možnost zaškrtnout kouzelné políčko, které rozhodne o tom, kolik zaplatíte? Že ne? Tak teď čtěte pozorně. Mnoho lidí takto přišlo o stovky korun. Pokud nakupujete letenku z jiné destinace, než z Česka, vždy budete platit v domácí měně. O čem ale můžete rozhodnout je to, že si zvolíte, jestli chcete, aby byl kurz přepočítaný vaší bankou nebo společností Ryanair. Políčko jednoduše odškrtněte a před odesláním objednávky si to ještě dobře zkontrolujte. Při konečném zúčtování vaší banky se můžete pak podívat, kolik jste ušetřili.
17. Mějte vždy po ruce cestovatelskou sadu
Zase to balení a přemýšlení o tom, co vlastně ještě v rámci kosmetiky potřebujete. V našem portfoliu najdete cestovatelské kosmetické sady všeho druhu. Cestujete na dovolenou v létě nebo v zimě? Jedete kempovat nebo letíte na pracovní cestu? Či snad pouze hledáte něco skladného na své tréninky? Tak právě pro vás jsou naše cestovatelské kosmetické sady s objemem do 100 ml jako stvořené.
18. Neplaťte za vodu na letišti
Opět jste se ocitli na letišti bez vody s tou největší žízní? Máme pro vás řešení. Vyberte si jednu z našich skládacích láhví, které vám v batohu nezaberou téměř žádné místo a vodu si pak jednoduše napusťte kdekoliv.
19. Ověřte si, kdy vychází a zapadá slunce
Možná se to zdá jako drobnost, ale častokrát hodně důležitá. Roční období a čas východu a západu slunce vám určí, kdy můžete objevovat město či přírodu po světle, a kdy za tmy. Nám se vždy osvědčila tato stránka, kde si najdete konkrétní čas východu a západu slunce po celém světě, a to v každém ročním období.
20. Mini flaštičky nebo průhledná taštička
Máte doma svůj oblíbený šampón a chcete si ho zabalit do příručního zavazadla, ale má více jak 100 ml? Nakupte si mini lahvičky a jednoduše si ho přelejte. Jak všichni jistě víte, všechnu kosmetiku musíte mít v jednom průhledném sáčku nebo taštičce. My máme pro vás připravený výběr designově atraktivních taštiček splňující všechny letištní podmínky.
21. Cashback aneb nakupte cokoliv a získejte část peněz zpět
Kromě toho, že můžete využít zmíněný cashback v hodnotě až 10 % u populárního zprostředkovatele ubytování Booking existuje mnoho dalších možností, jak dostat část svých peněz zpět. Stránka www.ebates.com nabízí seznam obrovského množství prodejců, u kterých můžete nakoupit zboží, včetně cestovatelských služeb, s možností využití cashbacku.
22. Free Wi-Fi po celém světe
Přistáli jste na letišti a nemůžete najít Wi-Fi a už vůbec ne Wi-Fi bez hesla? Pokud jste si zapomněli stáhnout offline mapy nebo si potřebujete zavolat Uber, ocitáte se tak v zapeklité situaci. Ne však v případě, pokud znáte šikovného pomocníka v podobě aplikace, která vám prozradí hesla na Wi-Fi po celém světe. Pro další tipy na cestovní aplikace si přečtěte článek: 20 nejlepších aplikací na cestování zdarma v roce 2022.
23. Najdi si sedadlo, kde sedíš
Vybrala vám letecká společnost sedadlo a vy nevíte, kde vlastně sedíte? Zabrouzdejte na stránku seatguru.com. Jednoduše zadejte číslo letu, leteckou společnost a prohlédněte si celé letadlo během chvilky.
24. Offline Google Translator
Tuto aplikaci jsme si dovolili dát do samostatného typu. A to z prostého důvodu. Jazyková bariéra může být při cestování velkým nepřítelem. Ale vývoj technologií jde tomuto nešvaru naproti. Pokud ji ještě nemáte, stačí si stáhnout známou aplikaci Google Translator a následně jazyk, který budete na dovolené využívat. Díky offline verzi překladače můžete využít jeho funkce i bez připojení k internetu. Pro další tipy na cestovní aplikace si přečtěte článek: 20 nejlepších aplikací na cestování zdarma v roce 2022.
25. Sbírejte letecké míle
Létat se dá i zadarmo. Ale samozřejmě platí pravidlo, něco za něco. A jak to vlastně funguje? Letecké míle můžete sbírat za prolítané kilometry nebo i za další aktivity v rámci programu dané letecké společnosti. Stačí se pouze zdarma registrovat a už sbíráte.
Můžete být součástí i více programů leteckých společností. Výhodou je, že si lze následně převádět nasbírané letecké míle k jiné letecké společnosti. Záleží však na alianci, ve které se daná společnost nachází. Jestli je ta či ona letecká společnost ve stejné alianci zjistíte, když se podíváte na 3 největší aliance, a to Star Alliance, SkyTeam a OneWorld.
Trošku vyčerpávající výčet tipů, ale věříme, že jsme na začátek roku pokryli téměř všechna důležitá témata. Pokud byste měli zájem o další tipy anebo nám tady podle vás něco důležitého chybí, dejte nám vědět do komentářů pod článkem nebo nám napište zprávu.
Vzhůru za dobrodružstvím,
cestovatelé Míša a Miňo
Něco málo o nás a proč to vlastně děláme Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe. |